ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ Νο 5

ΑΘΗΝΑ 12-06-2015

 

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ Νο 5

 

Συναδέλφισσες και Συνάδελφοι

               Η Κεντρική Εφορευτική Επιτροπή που συνήλθε σε τελική συνεδρίαση την 12-06-2015 μετά την συγκέντρωση όλων των αποτελεσμάτων των τοπικών επιτροπών των εκλογών που έγιναν στις  20-05-2015 προχώρησε στην ανακήρυξη των εδρών των επιτυχόντων για όλα τα όργανα του συλλόγου και τους εκπροσώπους στις δευτεροβάθμιες οργανώσεις.

               Τα τελικά αποτελέσματα στο σύνολο των εγγεγραμμένων (1118) μελών και όπως παρακάτω:

 

Α.ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ:

 

  1. Ο Συνδυασμός ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΚΙΝΗΣΗ ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ έλαβε ψήφους 336   και εκλέγει για το Δ.Σ. 5 έδρες.
  2. Ο Συνδυασμός ΜΕΤΩΠΟ ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ έλαβε ψήφους 267  και εκλέγει για το Δ.Σ 4 έδρες.
  3. Ο Συνδυασμός ΑΔΕΣΜΕΥΤΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ έλαβε ψήφους 186 και εκλέγει για το Δ.Σ. 3 έδρες.
  4. Ο Συνδυασμός ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ έλαβε ψήφους 93 και εκλέγει για το Δ.Σ. 1 έδρα.

     Β. ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΕΝΟΠ/ΔΕΗ:

  1. Ο Συνδυασμός ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΚΙΝΗΣΗ ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ έλαβε ψήφους 294   και εκλέγει 4 αντιπρόσωπους.
  2. Ο Συνδυασμός ΜΕΤΩΠΟ ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ έλαβε ψήφους 255   και εκλέγει 3 αντιπρόσωπους.
  3. Ο Συνδυασμός ΑΔΕΣΜΕΥΤΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ έλαβε ψήφους 185 και εκλέγει 3 αντιπρόσωπους .
  4. Ο Συνδυασμός ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ έλαβε ψήφους 92 και εκλέγει 1 αντιπρόσωπο.

Γ. ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΓΑΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ:

           

  1. Ο Συνδυασμός ΑΝΕΞΑΡΤΗΤ ΚΙΝΗΣΗ ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ έλαβε ψήφους 76 και εκλέγει 1 αντιπρόσωπο.
  2. Ο Συνδυασμός ΜΕΤΩΠΟ ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ έλαβε ψήφους 74 και εκλέγει 1 αντιπρόσωπο.
  1. Ο Συνδυασμός ΑΔΕΣΜΕΥΤΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ έλαβε ψήφους 52 και εκλέγει 1 αντιπρόσωπο.
  2. Ο Συνδυασμός ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ έλαβε 53 ψήφους και εκλέγει 1 αντιπρόσωπο.

ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ

 

Α. ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

Από το συνδυασμό ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΚΙΝΗΣΗ

Τακτικοί:

  1. ΛΥΡΑΤΖΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ                  έλαβε ψήφους   153

  2. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ         έλαβε ψήφους   151

  3. ΜΟΥΤΑΚΗΣ ΦΩΤΗΣ                             έλαβε ψήφους   124

  4. ΠΑΡΙΝΤΑΣ ΘΕΜΙΣΤΙΚΛΗΣ               έλαβε ψήφους   106

  5. ΛΑΒΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                                  έλαβε ψήφους   104

Αναπληρωματικοί:

  1. ΦΑΧΑΝΤΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ                    έλαβε ψήφους   72

  2. ΧΟΝΔΡΟΜΑΤΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ     έλαβε ψήφους     71

  3. ΒΑΝΗΣ ΜΕΝΕΛΑΟΣ                                έλαβε ψήφους   64

  4. ΚΟΥΡΑΠΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ                     έλαβε ψήφους   48

  5. ΑΛΕΞΑΝΔΡΗΣ ΣΑΡΑΝΤΟΣ                  έλαβε ψήφους   47

Από το συνδυασμό ΜΕΤΩΠΟ ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ

Τακτικοί:

  1. ΒΑΡΣΑΜΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ                     έλαβε ψήφους   207

  2. ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ                        έλαβε ψήφους   157

  3. ΚΑΨΑΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ                   έλαβε ψήφους   98

  4. ΚΟΥΡΟΣ ΗΛΙΑΣ                                   έλαβε ψήφους   84

Αναπληρωματικοί:

  1. ΚΟΥΔΟΥΝΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ              έλαβε ψήφους    70

  2. ΠΟΛΥΧΡΟΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ             έλαβε ψήφους    70

  3. ΖΑΦΕΙΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                       έλαβε ψήφους   70

  4. ΣΤΕΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ      έλαβε ψήφους    70

Από το συνδυασμό ΑΔΕΣΜΕΥΤΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ

Τακτικοί:

  1. ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΑΝΤΩΝΗΣ           έλαβε ψήφους     153

  2. ΥΦΑΝΤΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ                έλαβε ψήφους     131

  3. ΚΕΡΚΕΜΕΖΟΣ ΗΛΙΑΣ                   έλαβε ψήφους     109

Αναπληρωματικοί:

  1. ΑΣΛΑΝΙΔΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ                 έλαβε ψήφους       74

  2. ΞΥΔΑΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ                           έλαβε ψήφους       72

  3. ΜΗΤΣΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ   έλαβε ψήφους       68

Από το συνδυασμό ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

Τακτικοί:

  1. ΨΑΡΡΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ                            έλαβε ψήφους   46

Αναπληρωματικοί:

  1.  ΔΕΝΕΣΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ                              έλαβε ψήφους   32

 

Β. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

Από το συνδυασμό ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΚΙΝΗΣΗ

Τακτικοί:

  1. ΚΥΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ                                  έλαβε ψήφους 128

Αναπληρωματικοί:

  1. ΚΑΡΑΚΥΡΙΑΖΗΣ ΜΑΡΙΟΣ                έλαβε ψήφους 85

Από το συνδυασμό ΜΕΤΩΠΟ ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ

Τακτικοί:

  1. ΠΛΟΚΑΜΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ              έλαβε ψήφους 34

Αναπληρωματικοί:

  1. ΚΑΤΖΑΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                     έλαβε ψήφους 21

Από το συνδυασμό ΑΔΕΣΜΕΥΤΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ

Τακτικοί:

  1. ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ έλαβε ψήφους 68

Αναπληρωματικοί:

  1. ΦΑΡΜΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ                        έλαβε ψήφους 51

Γ. ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ:

Από το συνδυασμό ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΚΙΝΗΣΗ

Τακτικοί:

  1. ΚΟΥΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                           έλαβε ψήφους     102

Αναπληρωματικοί:

  1. ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ                   έλαβε ψήφους     88

Από το συνδυασμό ΜΕΤΩΠΟ ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ

Τακτικοί:

  1. ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣ              έλαβε ψήφους     48

Αναπληρωματικοί:

  1. ΒΑΒΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ                                  έλαβε ψήφους     47

Από το συνδυασμό ΑΔΕΣΜΕΥΤΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ

Τακτικοί:

  1. ΑΚΡΙΤΙΔΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ                   έλαβε ψήφους 86

Αναπληρωματικοί:

  1. ΔΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ            έλαβε ψήφους   49

Δ. ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΕΝΟΠ/ΔΕΗ:

Από το συνδυασμό ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΚΙΝΗΣΗ

Τακτικοί:

  1. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ             έλαβε ψήφους   109

  2. ΛΥΡΑΤΖΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ                       έλαβε ψήφους   97

  3. ΜΟΥΤΑΚΗΣ ΦΩΤΗΣ                                  έλαβε ψήφους   82

  4. ΛΑΒΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                                    έλαβε ψήφους   74

Αναπληρωματικοί:

  1. ΠΑΡΙΝΤΑΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ                 έλαβε ψήφους   64

  2. ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ        έλαβε ψήφους   55

  3. ΑΛΕΞΑΝΔΡΗΣ ΣΑΡΑΝΤΟΣ                   έλαβε ψήφους   49

  4. ΒΑΝΗΣ ΜΕΝΕΛΑΟΣ                                 έλαβε ψήφους   47

 

Από το συνδυασμό ΜΕΤΩΠΟ ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ  

Τακτικοί:

  1. ΒΑΡΣΑΜΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ                       έλαβε ψήφους   193

  2. ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ                          έλαβε ψήφους   147

  3. ΤΟΜΑΡΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ                       έλαβε ψήφους     76

Αναπληρωματικοί:

  1. ΖΑΦΕΙΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                        έλαβε ψήφους    59

  2. ΚΟΥΔΟΥΝΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ                έλαβε ψήφους     56

  3. ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ          έλαβε ψήφους     50

Από το συνδυασμό ΑΔΕΣΜΕΥΤΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ

Τακτικοί:

  1. ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ                 έλαβε ψήφους   138

  2. ΥΦΑΝΤΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ                         έλαβε ψήφους   112

  3. ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ   έλαβε ψήφους     87

Αναπληρωματικοί:

  1. ΞΥΔΑΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ                              έλαβε ψήφους     80

  2. ΚΕΡΚΕΜΕΖΟΣ ΗΛΙΑΣ                           έλαβε ψήφους     75

  3. ΜΗΤΣΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ     έλαβε ψήφους     62

Από το συνδυασμό ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

Τακτικοί:

  1. ΨΑΡΡΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ                         έλαβε ψήφους   51

Αναπληρωματικοί:

  1. ΔΕΝΕΣΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ                           έλαβε ψήφους   34

Ε.ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΓΑΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ

Από το συνδυασμό ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΚΙΝΗΣΗ

Τακτικοί:

  1. ΔΕΥΤΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ                             έλαβε ψήφους   26

Αναπληρωματικοί:

  1. ΚΑΤΣΙΑΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ         έλαβε ψήφους     23

Από το συνδυασμό ΜΕΤΩΠΟ ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ

Τακτικοί:

  1. ΚΑΤΣΙΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ                    έλαβε ψήφους   12

Αναπληρωματικοί:

  1. ΚΟΥΔΟΥΝΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ              έλαβε ψήφους   11

  2. ΣΑΜΠΑΛΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ           έλαβε ψήφους   10

Από το συνδυασμό ΑΔΕΣΜΕΥΤΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ

Τακτικοί:

  1. ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ       έλαβε ψήφους   34

Αναπληρωματικοί:

  1. ΦΑΡΜΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ   έλαβε ψήφους     25

Από το συνδυασμό ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

Τακτικοί:

  1. ΨΑΡΡΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ                 έλαβε ψήφους     29

Αναπληρωματικοί:

  1. ΣΟΥΛΤΑΝΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ     έλαβε ψήφους     14

Η ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΕΦΟΡΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

ΒΑΜΒΑΚΑΣ ΣΤΑΣΙΝΟΣ – ΨΥΓΚΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

ΜΕΣΗΜΕΡΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ – ΚΑΛΚΑΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

Have your say